O mnie

Mam czterdzieści pięć lat, żonę i troje dzieci. Zajmują mnie takie tematy jak: Bóg, wiara, religia, teologia, chrześcijaństwo. Zastanawiam się, dlaczego w kraju, w którym ponad dziewięćdziesiąt procent społeczeństwa deklaruje swoje przywiązanie do Kościoła Rzymskokatolickiego, chrześcijaństwa jest tak mało na co dzień? Czy to oznacza, że nauka Jezusa jest tak trudna, tak wymagająca, że potrafią się nią kierować realnie w życiu tylko nieliczne, doskonałe i wyjątkowe jednostki? Czy wtajemniczenie chrześcijańskie dane jest tylko nielicznym, a my, słabi, grzeszni i ułomni możemy liczyć co najwyżej na miejsce w jakimś czyśćcu letniej, małej wiary?
Czy może jest akurat odwrotnie? Nasze posty, nowenny, modlitwy, prośby i błagania zanoszone przed Jego Majestat nie są spełniane, a w naszym życiu trwa wieczna cisza Wielkiej Soboty, bo Bóg zmęczony i rozczarowany swoim Stworzeniem przestał się nim interesować i pozostawił samemu sobie?
Ten blog nie ma żadnych naukowych ambicji, nie jest oparty na fachowej, akademickiej wiedzy, jest poszukiwaniem amatora i laika odpowiedzi na pytania, które chyba każdy myślący człowiek wcześniej czy później sobie zadać musi: „jemy, pijemy, rozmnażamy się, żyjemy i umieramy, i po co to wszystko?”
Jeśli masz ochotę towarzyszyć mi w tych rozmyślaniach, zapraszam serdecznie!
Przejdź do paska narzędzi